Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Gmina Czystego Powietrza!

Jak to się stało, że mała wiejska gmina wygrywa po raz kolejny w prestiżowym ogólnopolskim rankingu Programu Czyste Powietrze?

Jest to niewątpliwie dowód na bardzo dobrą współpracę pomiędzy mieszkańcami gminy, a pracownikami urzędu. Ten wynik pokazuje, że mieszkańcy dążą do poprawy komfortu swojego życia i sięgają po nowoczesne technologie, a mając wsparcie, życzliwość i wiedzę pracowników Gminnego punktu konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze na wyciągnięcie ręki, realizują swoje marzenia o ciepłym i komfortowym domu i dbają o zasoby przyrody.

 W I rankingu Programu Czyste Powietrze:

Gmina Opatów zajęła 2 miejsce w woj. śląskim i 8 w Polsce

W II rankingu Programu Czyste Powietrze:

Gmina Opatów zajęła 1 miejsce w woj. śląskim i 6 w Polsce 

W pierwszej trzydziestce rankingu obejmującego okres od 01.04.2022r. do 31.12.2023r. znalazło się: 7 gmin z woj. mazowieckiego, 6 z kujawsko - pomorskiego, 5 ze świętokrzyskiego, 4 z małopolskiego, po 2 z podkarpackiego i podlaskiego, po 1 z pomorskiego, śląskiego, warmińsko - mazurskiego i wielkopolskiego. 

Jesteśmy jedyną gminą z woj. śląskiego, która znalazła się w pierwszej trzydziestce rankingu na 2162 gminy w Polsce!

Do 31 marca 2024r. mieszkańcy Gminy Opatów, która liczy 1813 domów jednorodzinnych otrzymali dotacje do wymiany źródła ciepła i ogrzewania w wysokości 11 384 593,65 zł

Krótka historia Programu Czyste Powietrze w Gminie Opatów…..

W dniu 10 maja 2021r. zostało zawarte porozumienie między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a Gminą Opatów dotyczące przystąpienia do Programu Czyste Powietrze. Tego dnia został uruchomiony Punkt konsultacyjno – informacyjny Programu Czyste Powietrze, który był prowadzony przez bardzo zaangażowane w swoją pracę kobiety: Agnieszkę Czerwiec oraz Joannę Kiepurę. W tej chwili punkt działa efektywnie dzięki owocnej współpracy Agnieszki Czerwiec oraz Ekodoradczyni Moniki Cipcińskiej. Mimo, że jest on otwarty w określone dni, mieszkańcy wiedzą, że codziennie mogą się zwrócić do pracowników urzędu o wsparcie i pomoc w pozyskaniu wiedzy czy wypełnieniu wniosku. Zazwyczaj odbywa się kilka spotkań z mieszkańcem, który chce pozyskać dotację. Na kolejnych etapach przygotowań pojawiają się czasem kwestie do uzupełnienia lub wyjaśnienia, jak np. dane zawarte w księdze wieczystej czy zgoda wszystkich współwłaścicieli na wymianę kopciucha czy termomodernizację w budynku jednorodzinnym. Po dopełnieniu wszystkich formalności i podpisaniu dokumentów przez Beneficjenta, urzędnik wysyła wniosek w formie papierowej i elektronicznej, a po zmianach wprowadzonych od stycznia 2023r. może on liczyć nawet 100 stron. Do rankingu nie są wliczane wnioski, które piszemy dla Beneficjentów z innych gmin, a nawet województw. Z prośbą o konsultację zwracają się do nas mieszkańcy z różnych stron, gmin i powiatów. 

Program Czyste Powietrze w naszej gminie sprawił, że oddycha nam się dużo lepiej i zdrowiej. Mamy piękne domy z wymienioną stolarką okienną i drzwiową, ocieplonymi ścianami i stropami, co przekłada się na mniejsze zużycie energii na cele grzewcze czy mniejsze zużycie pelletu. Gmina Opatów ma zróżnicowane źródła ogrzewania od pomp ciepła powietrze – woda czy gruntowych, po kotły pelletowe czy zgazowujące drewno, bądź piece gazowe. Możemy z całą pewnością mówić o dywersyfikacji źródeł energii na naszym terenie.

Dziękujemy mieszkańcom i liczymy na dalszą owocną współpracę!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.