Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Broszura informacyjna dot. profilaktyki jodowej

W ramach aktualizacji Planu Akcji Jodowej Urzędu Gminy w Opatowie dokonano przeglądu i aktualizacji stosownych procedur działania na wypadek wystąpienia zdarzeń o charakterze radiacyjnym. Są to działania rutynowe, które nie oznaczają, że na terenie gminy występuje zagrożenie dla mieszkańców.

Plan Akcji Jodowej zakłada dystrybucję tabletek z jodkiem potasu wśród mieszkańców gminy w oparciu o wyznaczone punkty wydawania tabletek jodku potasu. Wykaz punktów:

  1. Ochotnicza Straż Pożarna Iwanowice Duże, ul. Częstochowska nr 48;
  2. Ochotnicza Straż Pożarna Iwanowice Małe, ul. Długa nr 10;
  3. Urząd Gminy w Opatowie, ul. Tadeusza Kościuszki nr 27
  4. Poradnia Ogólna w Opatowie, ul. Tadeusza Kościuszki nr 27A;
  5. Ochotnicza Straż Pożarna Waleńczów, ul. Szkolna nr 1;
  6. Ochotnicza Straż Pożarna Wilkowiecko ul. Mikołaja z Wilkowiecka nr 8;
  7. Poradnia Ogólna w Złochowicach ul. Topolowa nr 1;
  8. Ochotnicza Straż Pożarna Złochowice ul. Długa nr 2;
  9. Ochotnicza Straż Pożarna Zwierzyniec Pierwszy ul. Jasna nr 5.

WAŻNE: powyższa informacja NIE OZNACZA, że na terenie gminy Opatów wystąpiło JAKIEKOLWIEK zagrożenie o charakterze radiacyjnym. Nie ma konieczności nabywania i zażywania tabletek zawierających jodek potasu. Podjęte działania są działaniami prewencyjnymi.

Jednocześnie informuję, że na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem https://www.katowice.uw.gov.pl/jodek-potasu znajduje się  Lista Punktów Dystrybucji tabletek z Jodkiem Potasu z terenu całego województwa./Gmina Opatów na 14 stronie/

Państwowa Agencja Atomistyki i Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej prowadzą stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze. Wyniki monitoringu oraz komunikaty dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl/web/paa

 

Broszura informacyjna dot. profilaktyki jodowej s1

Broszura informacyjna dot. profilaktyki jodowej s2

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.