Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Jubileusz 100 - lecia urodzin

W dniu 2 listopada 2022r. mieszkanka Gminy Opatów Pani Stanisława Cipcińska z  Wilkowiecka obchodziła piękny jubileusz 100 - lecia urodzin. Z tej okazji gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz nieustającej pogody ducha Dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Mirosława Szewczuka, Radnego Grzegorza Idasza i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszki Paruzel. W imieniu Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego list gratulacyjny wręczył Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. Zacnej Jubilatce został również przekazany list gratulacyjny oraz życzenia od Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego.

Setna rocznica urodzin była także doskonałą okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki.

Stanisława Cipcińska urodziła się 2 listopada 1922r. w Wilkowiecku jako dziecko Michaliny i Adama Słomianów. W 1940 r. Wilkowiecko częściowo zostało wysiedlone i Stanisława wraz z rodziną, przyjaciółmi i innymi mieszkańcami trafiła na Ziemie Zachodnie do obecnej Piławy Górnej i tam pracowała w gospodarstwie, którym zarządzali Niemcy.

W 1941r. wzięła ślub z Mieczysławem Cipcińskim. W 1956r. Stanisława powróciła wraz z rodziną do Wilkowiecka i zamieszkała w części wybudowanego przez siebie domu. Stanisława przez całe swoje życie bardzo ciężko pracowała, ale też bardzo lubiła pracę w polu. Mimo całego trudu nigdy nie narzekała. Lubiła pomagać innym i czyniła to zawsze z uśmiechem. Gromadziła wokół siebie ludzi, miała wielu przyjaciół, których często odwiedzała i dzieliła się radością. Uwielbiała śpiewać! Jak mało kto zna różne piosenki i bez pomyłki potrafi wyśpiewać do 6 zwrotek. Każde spotkanie rodzinne jest okraszone jej ulubionymi utworami, które przywołują historie z czasów wojny oraz miłości. Stanisława cieszy się z licznej rodziny.  Doczekała się 6 dzieci, 10 wnuków, 18 prawnuków oraz 6 praprawnuków.

Szanownej Jubilatce życzymy dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu. A każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich.

Jubileusz 100 - lecia urodzin Stanisławy Cipcińskiej

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.