Wizyta Wojewody Śląskiego
W dniu 27 lipca br. gościliśmy Wojewodę Śląskiego – Pana Jarosława Wieczorka. To pierwsza wizyta wojewody w naszej gminie. Zapoznaliśmy naszego gościa z inwestycjami, które w ostatnim czasie realizujemy przy wsparciu środkami finansowymi z rządowych programów. Pokazaliśmy zakończoną rozbudowę oczyszczalni ścieków w Opatowie, która została sfinansowana w 95 % z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zapoznaliśmy ze stanem realizacji kolejnych trzech zadań, które w latach 2022-2024 wsparte będą środkami Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład, tj. :
- Budowa kanalizacji sanitarnej w Zwierzyńcu Pierwszym
- Budowa kanalizacji sanitarnej w Wilkowiecku i odcinka wodociągu w Opatowie
- Modernizacja boiska sportowego w Opatowie
Wsparcie środkami finansowymi z tych dwóch programów umożliwia naszej gminie realizację zadań inwestycyjnych o wartości ponad 20 mln. zł.
Pan Wojewoda odwiedził też jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzyńcu Pierwszym, która w ubiegłym roku wzbogaciła się o nowy wóz bojowy zakupiony przy ogromnym wsparciu finansowym z zewnętrznych źródeł (budżet województwa, dotacja z MSWiA, środki NFOŚiGW/WFOŚiGW).
Panu Wojewodzie w wizycie towarzyszyli: Poseł na Sejm RP – Pani Lidia Burzyńska, Senator RP – Pan Ryszard Majer, Dyrektor Biura Posła Szymona Giżyńskiego – Pani Grażyna Matyszczak.

