Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Usuwanie azbestu- nabór wniosków na lata 2022 - 2023 r.

Uwaga! Termin naboru został przedłużony do 28 lutego 2022 r.

--

Wójt Gminy Opatów informuje mieszkańców, posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych ( eternitu ) lub planujących demontaż tego pokrycia dachowego na lata 2022-2023r, iż mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z utylizacją azbestu.

Celem programu jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest , minimalizacja negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu  oraz likwidacją szkodliwego oddziaływania tego odpadu na środowisko.

Dofinansowanie obejmuje demontaż , transport i unieszkodliwienie płyt zawierających azbest, natomiast nie obejmuje dopłaty do nowego pokrycia dachowego.

Mieszkańcy ( właściciele nieruchomości ) zainteresowani dofinansowaniem na lata 2022-2023 r proszeni są o złożenie  wniosku w terminie od 17.01.2022 r. do 15.02.2022 r. uwzględniając rok realizacji zadania.

Do wniosku o dofinansowanie należy dołączyć kolorowe zdjęcia obiektów, z których planowany jest demontaż pokrycia dachowego oraz  azbest składowany.

Wzór wniosku znajduję się w załączniku poniżej oraz w siedzibie Urzędu Gminy Opatów .

Właściciele nieruchomości są zobowiązani do zgłoszenia zmiany pokrycia dachowego w Starostwie Powiatowym w Kłobucku  w Wydziale Architektury, Budownictwa i Urbanistyki.

Na podstawie uzyskanych informacji zostanie złożony wniosek do WFOŚiGW w Katowicach o dofinansowanie prac polegających na usuwaniu odpadów zawierających azbest z terenu Gniny Opatów przy udziale środków z NFOŚiGW

Wnioski o dofinansowanie będą realizowane według kolejności ich składania do czasu wyczerpania środków finansowych z otrzymanej dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację „ Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Opatów na lata 2015-2032”.

Szczegółowe informacje o składaniu wniosku można uzyskać w Urzędzie Gminy Opatów w pokoju nr 1 lub pod numerem tel. 34 319 60 33  w. 39

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.