Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Projekt edukacyjny z języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach w roku szkolnym 2022/2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach, a dokładnie klasa VII wraz z nauczycielką języka angielskiego Panią Beatą Strzelec, rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego English Teaching Activities  (ETAs). Starania o pozyskanie grantu na realizację tej ścieżki trwały około pół roku, wiązały się z udziałem w kilkudniowym  szkoleniu, przygotowaniem szczegółowego listu intencyjnego opisującego zaplanowane konkretne działania projektowe. Przygotowania niezbędnej dokumentacji opłaciły się – w wakacje wpłynęła do placówki informacja, iż w drodze konkursu udało się pozyskać fundusze na zaplanowane wydatki związane z realizacją projektu.   

Program English Teaching Activities to realizacja niebanalnego pomysłu na zajęcia językowe. Ścieżka ta łączy w sobie ciekawe zajęcia z zakresu języka angielskiego z cyklem inspirujących szkoleń dla nauczycieli. Projekt zatytułowany Earth’s Friends – Przyjaciele Ziemi - realizowany jest w Szkole Podstawowej w Złochowicach w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Środki z otrzymanego od fundacji grantu umożliwią sfinansowanie niezbędnych do realizacji projektu wydatków, a zakupione materiały i pomoce dydaktyczne posłużą uczniom w kolejnych latach podczas zajęć językowych.

W konkursie grantowym priorytetowym zagadnieniem na ten rok była tematyka ekologiczna, zagrożenia dla środowiska naturalnego, relacje zachodzące pomiędzy środowiskiem a człowiekiem. W związku z tym realizowany projekt zatytułowany jest Earth’s Friends – Przyjaciele Ziemi. Są to pozalekcyjne zajęcia z języka angielskiego, prowadzone w atrakcyjnej dla uczestników formie, w oderwaniu od podręczników, zeszytów, testowania i oceniana. Projekt ma na celu przede wszystkim rozwijać kompetencje językowe uczniów, zachęcać do nauki języka, ale przy okazji realizować  tematykę ekologiczną, w dość szerokim tego słowa znaczeniu - ukazać różnorodne działania, których każdy z nas może się podjąć, aby stać się przyjacielem Ziemi.

Przykładowe działania, które projekt obejmuje, to prace twórcze o charakterze plastycznym, prace z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i programów komputerowych, tworzenie w języku angielskim albumów, prezentacji, ulotek, odgrywanie scenek angielskich, organizowanie quizów i konkursów językowych o tematyce ekologicznej, ale również  wyjazdy w ciekawe miejsca. Na chwilę obecną pierwsze zadania już są zrealizowane, kolejne są w trakcie realizacji.

Projekt edukacyjny z języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach w roku szkolnym 2022/2023 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.