Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach

W Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach jest realizowany projekt „Być jak Ignacy - nauka pełna energii ". Jest to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem projektu jest między innymi popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym. Uczniowie z koła doświadczalnego "Eureka" (klasa IV) w 12 etapach zdobywają wiedzę o pozyskiwaniu energii z biomasy, słońca, wody, atomu, ziemi, skał, pary wodnej, ropy naftowej i gazu ziemnego,poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki, oglądają filmiki z robotem Blu, oraz wykonują eksperymenty.

Na zajęciach w X etapie mali naukowcy zapoznali się z tematem wykorzystania biomasy do produkcji energii elektrycznej. Dowiedzieli się co to jest biomasa, jakie są rodzaje biomasy, i jak wytworzyć energię z zasobów biologicznych. Jest to bardzo ciekawy i obszerny temat. Biomasa jest jednym z rodzajów odnawialnego źródła energii. Jest to stosunkowo łatwo dostępne, ekologiczne i ekonomiczne źródło energii. Najczęściej biomasa kojarzy się z produktem stałym – brykietem lub pelletem stosowanym do ogrzewania domów i powierzchni biurowych. Na rynku dostępne są także biopaliwa i biogazy, które mają zdecydowanie szersze zastosowanie. Biomasę pozyskuje się z: drewna kawałkowego, kory, trocin, roślin uprawnych, glonów, drożdży odpadowych, wytłoków, osadów ściekowych czy obornika z hodowli trzody chlewnej i bydła.

Uczniowie nie tylko zapoznali się z teorią, ale również w sposób twórczy wykorzystywali produkty spożywcze tworząc kompozycje artystyczne. Z pokrojonych owoców i warzyw tworzyli portrety inspirowane twórczością Guiseppe Arcimboldo. Dowiedzieli się również, że niektóre produkty naturalne posiadają barwniki, oraz jak można je wykorzystać do farbowania materiałów. Nauce towarzyszyła, jak zwykle, świetna zabawa!

@bycjakignacy

Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 1 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 14 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 13 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 12 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 11 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 10 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 9 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 8 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 7 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 6 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 5 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 4 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 3 Projekt edukacyjny "Być jak Ignacy" realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach 2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.