Logo Gminy Opatów

Ferie

Rozpoczął się zimowy wypoczynek. Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci i młodzież z Gminy Opatów korzystać będą z uroków ferii.

Ważne jednak, by ten czas był bezpieczny. Nad tym czuwać będą między innymi kłobuccy mundurowi, którzy jeszcze przed feriami spotykali się z uczniami, by omówić jak bezpiecznie wypoczywać w tym okresie.

Podstawowe zasady to:

  • Zawsze informujemy rodziców lub opiekunów gdzie wychodzimy, z kim i kiedy wrócimy;
  • Bawimy się w grupie z innymi rówieśnikami, unikając miejsc ustronnych i ciemnych;
  • Do zjazdów na sankach czy nartach wybieramy górki, które są z dala od ulicy, akwenów, czy rzeki;
  • Jeżdżąc na nartach zawsze ubieramy kask;
  • Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne;
  • Nie rzucamy soplami czy bryłami lodu, a bawiąc się śnieżkami, zachowujemy ostrożność;
  • Nigdy nie oddalamy się z osobami obcymi, osobom takim nie otwieramy też drzwi domu czy mieszkania;
  • Po zmroku nosimy odblaski, poruszamy się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię przechodzimy wyłącznie w miejscach oznaczonych.

Poza tym policjanci z kłobuckiej drogówki sprawdzają stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na zimowy wypoczynek. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi sprawdzają również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności