Gmina Opatów

Aktualności

Artykuły

Film z Widowiska rekonstrukcyjno-historycznego z cyklu "A więc wojna!" część VIII - W obronie Ojczyzny - na straży Europy

     Film z Widowiska rekonstrukcyjno-historycznego z cyklu "A więc wojna!" część VIII - "W obronie Ojczyzny - na straży Europy", które odbyło się na Górze Opatowskiej 4 września 2021r.

    Tym razem opowieść dotyczyła dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce na przedpolach Warszawy pod Radzyminem i Ossowem 14 sierpnia 1920 r.
 
Zapraszamy do obejrzenia!

24 września 2021
Przejdź do - Podpisanie umowy na wykonanie przebudowy odcinka drogi gminnej nr 664 031S w miejscowości Zwierzyniec Pierwszy

Podpisanie umowy na wykonanie przebudowy odcinka drogi gminnej nr 664 031S w miejscowości Zwierzyniec Pierwszy

    W dniu 9 września br. w Urzędzie Gminy w Opatowie podpisano umowę na wykonanie przebudowy odcinka drogi gminnej nr 664 031S w miejscowości Zwierzyniec Pierwszy.  Umowę podpisał Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak i Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „LARIX” Sp. z o.o. z siedzibą w Lublińcu.  Wartość robót wynosi 332 tys. złotych i w 60 procentach zostanie sfinansowana ze środków budżetu Województwa Śląskiego.

9 września 2021
Czytaj więcej o: Podpisanie umowy na wykonanie przebudowy odcinka drogi gminnej nr 664 031S w miejscowości Zwierzyniec Pierwszy
Przejdź do - Weź udział w konkursie e-learningowym – 100 hulajnóg czeka!

Weź udział w konkursie e-learningowym – 100 hulajnóg czeka!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

9 września 2021
Czytaj więcej o: Weź udział w konkursie e-learningowym – 100 hulajnóg czeka!

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu mobilności!

    Na zlecenie Marszałka Województwa Śląskiego od września do listopada 2021 w wylosowanych gospodarstwach domowych, a także w centrach handlowych ankieterzy zapytają mieszkańców całego województwa śląskiego o sposoby przemieszczania się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu.
    Zebrane podczas badania informacje posłużą m. in. do dostosowania rozkładów jazdy komunikacji publicznej do potrzeb mieszkańców, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras komunikacji miejskiej.
    Badanie będą realizowali ankieterzy PBS Sp. z o.o. Każdy z nich będzie wyposażony w imienny identyfikator.
    Udział w badaniu jest dobrowolny. Informacje zebrane przez ankieterów podczas wywiadu nie będą wykorzystane w sposób pozwalający na zidentyfikowanie pytanej osoby. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.
7 września 2021
Czytaj więcej o: Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu mobilności!