Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze

Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze

    W dniu 10.05.2021 r. Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  podpisali Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Zadaniem Gminy będzie pomoc swoim mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

11 maja 2021
Czytaj więcej o: Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze

Wyniki otwartego konkurs ofert

Ikona - Informacja    Wyniki otwartego konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na 2021 rok.

27 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Wyniki otwartego konkurs ofert
Przejdź do - Film promujący inwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego

Film promujący inwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego

Związek Subregionu Północnego przygotował film promujący Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Północnego Województwa Śląskiego

Film można zbaczyć na profilu FB Związku Subregionu Północnego pod adresem:

https://fb.watch/56tOGak8Aa/

26 kwietnia 2021
Przejdź do - WYPALANIE TRAW GROZI UTRATĄ DOPŁAT !

WYPALANIE TRAW GROZI UTRATĄ DOPŁAT !

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.

14 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: WYPALANIE TRAW GROZI UTRATĄ DOPŁAT !
Przejdź do - Informacja ARiMR dot. dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW

Informacja ARiMR dot. dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW

ARiMR informuje, że od 2021 roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW można złożyć tylko w formie elektronicznej, jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Nie ma już możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

 W tym roku rolnicy wnioski o dopłaty mogą składać do 17 maja 2021r. (ze względu na to, że 15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później jednak niż do 11 czerwca 2021r., jednak spowoduje to sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.

12 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Informacja ARiMR dot. dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW