Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Grafika - informacja    Urząd Gminy w Opatowie informuje o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

    W związku z powyższym wnioski o zwrot podatku akcyzowego należy złożyć w Urzędzie Gminy Opatów, pok. Nr 9 (sekretariat) w terminie od 1 sierpnia 2017r. do 31 sierpnia 2017 r.

28 lipca 2017
Czytaj więcej o: Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego
Powiększ zdjęcie Miniatura

Informacja - termin dożynek gminnych

    Znany jest już termin dożynek gminnych. Odbędą się w  dniu 20 sierpnia 2017 r. (niedziela). Tegoroczne święto plonów gminy Opatów odbędzie się na placu przy szkole w Zwierzyńcu Pierwszym. Przewidziano wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców.

    Dożynki Gminne są imprezą cykliczną i mają charakter przechodni, organizowane są co roku w innej miejscowości gminy Opatów. Nad przebiegiem tegorocznego święta plonów czuwają zgodnie wszystkie organizacje z tej miejscowości: Stowarzyszenie „NASZA SZKOŁA”, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka.

26 lipca 2017
Czytaj więcej o: Informacja - termin dożynek gminnych
Powiększ zdjęcie

Wyjątkowe urodziny

    Pięknych, bo 100 lat urodzin doczekała się Pani Janina Drzazga mieszkanka Wilkowiecka urodzona w Złochowicach. Jubilatka  obchodziła je 18 lipca 2017 roku. 100 lat to czas, w którym można pomieścić wiele ciepła, dobroci i miłości. Jest to jednak czas, w którym nie brakowało też chwil smutku, troski i cierpienia. O tej szczególnej uroczystości pamiętali nie tylko najbliżsi, również w imieniu  samorządu gratulacje złożył Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak. Otoczona szacunkiem i miłością najbliższych, doczekała się dwójki dzieci, trzech wnuczek  i pięciu prawnuków.

21 lipca 2017
Czytaj więcej o: Wyjątkowe urodziny

Ogłoszenie o otwartym naborze lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) 2017

Grafika - Ogłoszenie    Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) zainteresowanej realizacją na terenie Gminy Opatów działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017.

20 lipca 2017
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o otwartym naborze lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) 2017
Powiększ zdjęcie Plakat%20-%20Projekt%20„Jasne,%20że%20własna%20firma”

Nabór do projekt pn. „Jasne, że własna firma”

Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. rozpoczęła realizację projektu „Jasne, że własna firma”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje w załączeniu oraz na stronie:

http://www.arr.czestochowa.pl/projekty/aktualne/jasne-ze-wlasna-firma

12 lipca 2017
Czytaj więcej o: Nabór do projekt pn. „Jasne, że własna firma”
Powiększ zdjęcie

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2017

    W dniu 25 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Waleńczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze gminy Opatów. W zawodach uczestniczyło 7 Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiając łącznie 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców, 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt, 2 Kobiece Drużyny Pożarnicze i 7 drużyn podstawowych.

30 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2017