Gmina Opatów

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Grafika

Informacja na temat projektu dot. dostawy montażu kolektorów słonecznych

    Wójt Gminy Opatów informuje, że Gmina Opatów przystępuje do kolejnego projektu pn. „Dostawa i montaż kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Opatów”.

    Gmina Opatów zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie w/w projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 na montaż kolektorów solarnych oraz kolektorów fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych.

Szczegóły naboru wkrótce.

19 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Informacja na temat projektu dot. dostawy montażu kolektorów słonecznych

Wykaz części nieruchomości komunalnej budynkowej przeznaczony na wynajem w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowego najemcy

Ikona - informacja    Stosownie do art.35 ust.1 ustawy z dnia 21.08.1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. z 2016r poz. 2147 z późn. zm.) Wójt Gminy Opatów podaje do wiadomości wykaz części nieruchomości komunalnej budynkowej położonej w Opatowie przy ul. Kościuszki nr 27 przeznaczony na wynajem w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowego najemcy.

9 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Wykaz części nieruchomości komunalnej budynkowej przeznaczony na wynajem w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowego najemcy
Powiększ zdjęcie Informacje%20-%20Jak%20segregować%20odpady?

Nowe ujednolicone zasady segregacji odpadów

    W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Środowiska, od 1 stycznia 2018 roku w Gminie Opatów zaczną obowiązywać nowe ujednolicone zasady segregacji. Od tej pory oprócz odpadów zmieszanych, obowiązkowo selektywnie będziemy zbierać aż cztery frakcje odpadów.

    Odpady powinny być segregowane z podziałem na:

  • papier,
  • metale i tworzywa sztuczne,
  • szkło,
  • odpady biodegradowalne,
  • odpady zmieszane.
18 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Nowe ujednolicone zasady segregacji odpadów

Zapytanie ofertowe na wybór Operatora Infrastruktury

    Informujemy, że w dniu 5 grudnia 2017 roku Stowarzyszenie do spraw Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego działające na podstawie Uchwały Walnego Zebrania Członków nr 4/2017 z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Stowarzyszenia do przeprowadzenia postępowania na wybór Operatora Infrastruktury zaprasza do składania ofert na:

Usługę dotyczącą eksploatacji, dostarczania (udostępniania) sieci telekomunikacyjnej światłowodowej oraz świadczenia publicznych usług telekomunikacyjnych na infrastrukturze informatycznej dla Subregionu Północnego „E-region częstochowski” łączącej miejscowości powiatów kłobuckiego, myszkowskiego, częstochowskiego i Miasta Częstochowy

Link do ogłoszenia:

http://eregion.czestochowa.pl/2017/12/05/zapytanie-ofertowe-na-wybor-operatora-infrastruktury/

11 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Zapytanie ofertowe na wybór Operatora Infrastruktury
Powiększ zdjęcie

Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w tenisie stołowym

    W dniu 11 listopada w hali sportowej przy SP Nr 1 w Krzepicach odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w tenisie stołowym z okazji obchodów Dnia Niepodległości.

     Organizatorami była Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych, Urząd Gminy Opatów, LZS Kłobuck, UKS”Tygrysy” Krzepice oraz firma STIHL.

30 listopada 2017
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w tenisie stołowym

Trening sprawności syren alarmowych

Grafika - Ogłoszenie    Zawiadamia się mieszkańców Gminy Opatów,  że dniu 28 listopada 2017 roku w godzinach od 900 do 1300 w ramach treningu wojewódzkiego zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności dla wytypowanych powiatów/gmin na terenie województwa śląskiego /głośny test syren/. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

28 listopada 2017
Czytaj więcej o: Trening sprawności syren alarmowych