Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Informuję mieszkańców gminy,
że w dniu 24 grudnia 2019 r.
Urząd Gminy w Opatowie
będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy
Bogdan Sośniak


  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Komunikat%20PLW%20(ilustracja)

Informacja Powiatowego Lekarz Weterynarii w Kłobucku

    Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kłobucku, w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną dotyczącą afrykańskiego pomoru świń (ASF) prosi wszystkich hodowców trzody chlewnej o zapoznanie się z zamieszczoną niżej ulotką.

26 listopada 2019
Czytaj więcej o: Informacja Powiatowego Lekarz Weterynarii w Kłobucku
Powiększ zdjęcie fot.%20www.krus.gov.pl

Szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

23 listopada 2019
Czytaj więcej o: Szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Ogłoszenie

    Zawiadamia się mieszkańców Gminy Opatów,  że w dniu 26 listopada 2019 roku pomiędzy godziną 9.00 a 13.00  zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności –  dla wytypowanych powiatów/gmin na terenie województwa/głośny test syren/.

    W ramach treningu emitowany będzie dźwięk  ciągły  trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

22 listopada 2019
Czytaj więcej o: Ogłoszenie
Powiększ zdjęcie

Obchody Święta Niepodległości w Opatowie

    W poniedziałek 11 listopada 2019 r. w Opatowie odbyły się Uroczystości związane ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem rekonstruktorów, którą odprawił ks. Dziekan Bogdan Żurek, oraz wygłosił Słowo Boże. O godz. 12.00 został odśpiewany Hymn Polski.

14 listopada 2019
Czytaj więcej o: Obchody Święta Niepodległości w Opatowie

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - Ankieta

    Gmina Opatów zamierza przystąpić do programu: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym celu niezbędne jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych jakie będą utylizowane z terenu gminy.

    W związku z powyższym, osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie ankiety inwentaryzacyjnej i dostarczenie jej do Urzędu Gminy w Opatowie (pokój nr 20) w terminie do dnia 6 grudnia 2019 r.

8 listopada 2019
Czytaj więcej o: Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - Ankieta
Powiększ zdjęcie

Mini forum Organizacji Pozarządowych

    W dniu 7 listopada 2019r. w Sali OSP w Złochowicach z inicjatywy Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Częstochowy oraz Urzędu Gminy w Opatowie, odbyło się Mini forum Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięły udział organizacje pozarządowe działające na terenie tutejszej gminy, w tym Kluby Sportowe,  Koła Gospodyń Wiejskich, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, radni, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

8 listopada 2019
Czytaj więcej o: Mini forum Organizacji Pozarządowych