Gmina Opatów

Aktualności

Artykuły

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

Grafika - informacjaOgłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz działalności na rzecz dzieci  młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży na 2018 rok

29 marca 2018
Czytaj więcej o: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert
Przejdź do - Szczepienia lisów wolno żyjących na terenie województwa śląskiego

Szczepienia lisów wolno żyjących na terenie województwa śląskiego

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 27.04.2017r. – 07.05.2017r. planowane jest przeprowadzenie szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa śląskiego.

Szczepienie obejmować będzie całe województwo śląskie.

Szczegółowe informacje dotycząca szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w załączeniu.

29 marca 2018
Czytaj więcej o: Szczepienia lisów wolno żyjących na terenie województwa śląskiego

Dzień Kobiet

Życzenia - Dzień Kobiet

8 marca 2018

Otwarty konkurs ofert

IkonaWójt Gminy Opatów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży.

1 marca 2018
Przejdź do - „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” - nauka kodowania w Opatowie

„Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” - nauka kodowania w Opatowie

    Kodowanie, programowanie – to umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale też w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.
    W Szkole Podstawowej w Opatowie działa Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę." który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat nad nim sprawują Microsoft, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt dedykowany jest dzieciom i młodzieży z niewielkich miejscowości, do 100 tys. mieszkańców, i ma zachęcać do nauki kodowania, czyli podstaw programowania.

12 lutego 2018
Czytaj więcej o: „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” - nauka kodowania w Opatowie

Informacja dla podatników podatku od środków transportowych

Grafika - informacja    Przypomina się, iż termin złożenia DEKLARACJI DT-1, DT-1/A na podatek od środków transportowych oraz płatności pierwszej raty upływa z dniem 15 lutego 2018 roku.

    Zgodnie z art. 20a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (j.t. Dz.U.2017,poz.1785) informuje się, że w roku 2018 stosuje się stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w roku 2017.

8 lutego 2018
Czytaj więcej o: Informacja dla podatników podatku od środków transportowych
Przejdź do - Nabór uczestników do udziału w projekcie dotyczącym dostawy i montażu instalacji OZE (fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych)

Nabór uczestników do udziału w projekcie dotyczącym dostawy i montażu instalacji OZE (fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych)

    Wójt Gminy Opatów ogłasza nabór Uczestników do udziału w projekcie dotyczącym dostawy i montażu instalacji OZE (fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych) na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gminy Opatów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

    Nabór zostanie przeprowadzony w terminie od dnia 05.02.2018 r. do dnia 19.02.2018 r.  Wypełniony wniosek należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Opatów.

Szczegóły oraz wnioski w załącznikach.

5 lutego 2018
Czytaj więcej o: Nabór uczestników do udziału w projekcie dotyczącym dostawy i montażu instalacji OZE (fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych)