Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja

Ikona informacyjna    Zawiadamia się mieszkańców Gminy Opatów, że w dniu 24 listopada 2020 roku pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności dla wytypowanych powiatów/gmin na terenie województwa/głośny test syren/. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

23 listopada 2020
Przejdź do - Obostrzenia w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

Obostrzenia w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

Informujemy wszystkich mieszkańców Gminy Opatów, że w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie całego kraju wprowadzone zostały w życie nowe obostrzenia nakazów i zakazów w poszczególnych strefach.

Proszę o zastosowanie się do niżej wymienionych zaleceń.

Od soboty tj. 17 października 2020r w Polsce zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

W czerwonej strefie, czyli obszarze z największymi restrykcjami, od soboty są 152 powiaty z 16 województw. W sumie 70 proc. ludności Polski obowiązują obostrzenia strefy czerwonej.

W sobotę wchodzi większość nowych obostrzeń w strefach żółtej i czerwonej. Od 19 października wchodzi zakaz organizowania wesel.

19 października 2020
Czytaj więcej o: Obostrzenia w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

Nowe obostrzenia w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie kraju

Informujemy wszystkich mieszkańców Gminy Opatów, o wejściu w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Rozporządzenie to jest odpowiedzią na szybkie rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie kraju i zawiera szereg nowych obostrzeń nakazów i zakazów w poszczególnych strefach.

Proszę o zastosowanie się do niżej wymienionych zaleceń wynikających z w/w rozporządzenia:

  1. Ograniczenie liczby osób (z wyłączeniem obsługi) biorących udział w przyjęciach ślubnych, konsolacjach, a także innych przyjęciach okolicznościowych do:

  • w strefach czerwonych limit – do 50 osób,

  • w strefach żółtych limit – do 75 osób.

  1. Obowiązkiem jest nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych zarówno w strefach czerwonych jak również w strefach żółtych.

  2. Ograniczenie w działalności punktów gastronomicznych, barów i restauracji w strefach czerwonych. Bary i restauracje w strefach czerwonych mogą być otwarte tylko do godz. 22:00 z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

13 października 2020
Czytaj więcej o: Nowe obostrzenia w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie kraju
Przejdź do - Samorządy o projekcie ustawy antysuszowej: wymaga zasadniczych zmian i innego trybu

Samorządy o projekcie ustawy antysuszowej: wymaga zasadniczych zmian i innego trybu

Projekt ustawy dotyczący inwestycji w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy znalazł się pod lupą samorządów lokalnych z województwa śląskiego. W przyjętym przez Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów stanowisku w tej sprawie pojawiło się kilka istotnych zastrzeżeń. Dotyczą one zwłaszcza ograniczenia wpływu samorządów na lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Odnoszą się też do przekazywania gminom i powiatom kolejnych, dodatkowych obowiązków, przy jednoczesnym braku środków finansowych na ich realizowanie.

9 października 2020
Czytaj więcej o: Samorządy o projekcie ustawy antysuszowej: wymaga zasadniczych zmian i innego trybu

KRUS w Kłobucku ogranicza bezpośrednie wizyty

Logo - KRUSPlacówka Terenowa KRUS w Kłobucku ogranicza bezpośrednie wizyty

         Informujemy, iż od 5 października, w związku z epidemią koronawirusa oraz umieszczeniem powiatu kłobuckiego w strefie czerwonej jesteśmy zmuszeni ograniczyć kontakt pracowników Placówki Terenowej KRUS w Kłobucku z osobami z zewnątrz do niezbędnego minimum.

            Dlatego, aż do odwołania ograniczamy możliwość bezpośrednich wizyt w PT w Kłobucku. Nie oznacza to ograniczenia naszej pracy. Apelujemy i zachęcamy do zapoznania się z istniejącymi możliwościami załatwienia swojej sprawy inną drogą niż kontakt osobisty.

6 października 2020
Czytaj więcej o: KRUS w Kłobucku ogranicza bezpośrednie wizyty

Powiat kłobucki w czerwonej strefie

Ikona InformacyjnaInformujemy wszystkich mieszkańców Gminy Opatów, iż 3 października 2020r Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę stref „żółtych” i „czerwonych”. Na tej liście w strefie czerwonej znalazł się powiat Kłobucki.

    Wynika to z faktu, że zgodnie z wytycznymi MZ, jeśli na danym terenie odnotowano powyżej 12 nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców, powiat zostaje objęty strefą czerwoną, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys. – strefą żółtą.

    Dla powiatu kłobuckiego przedstawia się to następująco: od 51 do 102 aktywnych przypadków pozytywnych – strefa żółta; powyżej 102 – strefa czarwona.

3 października 2020
Czytaj więcej o: Powiat kłobucki w czerwonej strefie