Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Fotorelacja z widowiska rekonstrukcyjno-historycznego 2018

Fotorelacja z widowiska rekonstrukcyjno-historycznego 2018

Fotorelacja z Widowiska rekonstrukcyjno-historycznego z cyklu "A więc wojna!" część VI - Pierwsze kroki ku niepodległości,  które odbyło się na Górze Opatowskiej 8 września 2018r.

Była to rekonstrukcja bitwy pod Krzywopłotami w listopadzie 1914 roku. Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

10 września 2018
Czytaj więcej o: Fotorelacja z widowiska rekonstrukcyjno-historycznego 2018
Przejdź do - Apel

Apel

Szanowni Mieszkańcy!

     Rok 2018 to rok szczególny – w dniu 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. W całym kraju trwają obchody tej rocznicy. Pragniemy i my uczcić to wyjątkowe a zarazem ważne wydarzenie w naszej polskie historii.

    W dniu 8 września, na inaugurację tych obchodów, zapraszamy mieszkańców na Górę Opatowską na kolejne - szóste już - widowisko plenerowe żywej lekcji historii poświęcone wydarzeniom z okresu pierwszej wojny światowej. Podsumowanie obchodów nastąpi w dniu 11 listopada br.

     Naszym obowiązkiem jest przypominać o tych wydarzeniach i o ludziach, którzy swoje zdrowie i życie poświęcili dla przyszłych pokoleń Polaków.

    Apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy aby w tym okresie udekorować swoje domostwa biało-czerwoną flagą. Niech ten gest będzie wyrazem naszego hołdu dla wszystkich, dzięki którym możemy żyć dzisiaj w wolnym i suwerennym kraju!

Wójt Gminy
Bogdan Sośniak

7 września 2018

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa - sprawozdanie z realizacji Podprogramu 2017

Logo krajowego Ośrodka Wsparciea Rolnictwa i Logo Banku Żywności w Częstochowie    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatowie przy współpracy z Bankiem Żywności w Częstochowie już od kilku lat realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa współfinansowany z Europejskiego Fundudzu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

    W załączeniu przedstawione zostało krótkie sprawozdanie z realizacji Podprogramu 2017.

4 września 2018
Czytaj więcej o: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa - sprawozdanie z realizacji Podprogramu 2017

Przedterminowe wybory sołtysa Sołectwa Opatów

Ikona - informacja   Wójt Gminy Opatów zarządza przeprowadzenie wyborów uzupełniających (przedterminowych) sołtysa Sołectwa OPATÓW, w związku z wygaśnięciem mandatu sołtysa na skutek pisemnej rezygnacji.

2 września 2018
Czytaj więcej o: Przedterminowe wybory sołtysa Sołectwa Opatów

Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Ikona - Informacja    Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego/zasiłku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz uczniów szkół średnich zamieszkałych na terenie Gminy Opatów.

    Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br przyjmowane będą w siedzibie Urzędu Gminy Opatów,  pokój  nr 1 w godzinach pracy urzędu w nieprzekraczalnym terminie tj. od 3 września 2018r. do 17 września 2018r., gdyż 15 września br. (sobota) jest dniem wolnym od pracy. W przypadku kolegiów pracowników służb społecznych wnioski należy składać w terminie do dnia 15 października 2018r.

23 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Ogłoszenie o otwartym naborze lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) 2018

Ikona - InformacjaBank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) zainteresowanej realizacją na terenie Gminy Opatów działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

22 sierpnia 2018