Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Program „Dobry Start” na nowych zasadach

Logo - Dobry Start    W dniu 15 czerwca br. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022.

Co się zmienia?

    Składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warto zaznaczyć, że dla rodziców, którzy do tej pory składali wnioski o świadczenie poprzez bankowość elektroniczną (najpopularniejsza forma), PUE ZUS oraz system Empatia zmiana będzie niewidoczna, ponieważ z ich perspektywy składanie wniosków odbędzie się dokładnie w takim samym trybie.

18 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Program „Dobry Start” na nowych zasadach

Ostatnie dni na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie za 2021 r. – biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej

Logo ARiMR    17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021. W związku z tym od 14 do 17 czerwca br.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

    Dokumenty można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyłała i nie przyjmuje wniosków w formie papierowej. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali „Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019”, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus. 

    Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia technicznego udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji, które w dniach od 14 do 17 czerwca br. będą pracować do godziny 18:00.

15 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Ostatnie dni na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie za 2021 r. – biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej

Spotkanie informacyjne dotyczące programu CZYSTE POWIETRZE

Logo - WFOSIGW oraz CP

Wójt Gminy Opatów zaprasza mieszkańców Gminy Opatów na spotkanie informacyjne w sprawie programu CZYSTE POWIETRZE.

Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Opatowie przy ul. Szkolnej (dawne gimnazjum) dnia 10 czerwca 2021r. o godz. 1700.

Celem spotkania jest omówienie zagadnień dotyczących Programu Czyste Powietrze, oraz wymaganej dokumentacji potrzebnej do skorzystania z Programu.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które będą zainteresowane skorzystaniem z Programu Czyste Powietrze. 

7 czerwca 2021

Kolonie dla dzieci i młodzieży 2021 z dofinansowaniem z FSUSR

Logo - KRUSKrajowa Rada Izb Rolniczych, podobnie jak w latach poprzednich , tak i w bieżącym roku organizuje kolonie letnie z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Z wypoczynku letniego mogą skorzystać dzieci i młodzież do 16 roku życia (ur. od dnia 01.01.2005 r.), których przynajmniej jedno z rodziców lub opiekunów prawnych jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz chorobowe, wypadkowe i macierzyńskie) lub jedno z rodziców jest uprawnione do świadczeń z KRUS (pobiera rentę lub emeryturę) w czasie trwania kolonii.

1 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Kolonie dla dzieci i młodzieży 2021 z dofinansowaniem z FSUSR

Punkt Przyjmowania Wniosków w ramach Programu „CZYSTE POWIETRZE”

Logo - Czyste Powietrze    W Gminie Opatów od 01 czerwca 2021 r. zostanie uruchomiony Punkt Przyjmowania Wniosków w ramach Programu „CZYSTE POWIETRZE”.

    Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zawarte są w Regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu: https://www.wfosigw.katowice.pl/ogloszenie-o-zmianie...

    W przypadku gdy budynek jest podłączony do sieci dystrybucji gazu, w ramach Programu nie udziela się dofinansowania na zakup i montaż kotła na paliwo stałe, jedynie na kocioł gazowy bądź pompę ciepła.

    Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Urzędu Gminy obsługującymi Punkt Przyjmowania wniosków CZYSTE POWIETRZE we wtorki oraz środy w godzinach 7.30 – 15.30

  1. Agnieszka Czerwiec tel. 34 319-60-93  wew. 34
  2. Joanna Kiepura tel. 34 319-60-93 wew. 37
25 maja 2021
Czytaj więcej o: Punkt Przyjmowania Wniosków w ramach Programu „CZYSTE POWIETRZE”