Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ogłoszenie

Ikona informacyjna    Ogłoszenie o drugich przetargach nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości, będących własnością Gminy Opatów

24 stycznia 2020

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Ikona informacyjna    Urząd Gminy w Opatowie informuje o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

    W związku z powyższym wnioski o zwrot podatku akcyzowego należy złożyć w Urzędzie Gminy Opatów, pok. Nr 9 (sekretariat) w terminie od 1 lutego 2020r. do 29 lutego 2020 r.

    Do wniosku należy dołączyć  faktury VAT (lub ich kopie)  dokumentujące zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2019r. do 31 stycznia 2020r.

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego
Przejdź do - Informacja Polskiej Organizacji Turystycznej

Informacja Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

    Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Informacja Polskiej Organizacji Turystycznej
Przejdź do - Zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) i Ptasią Grypą (HPA1)

Zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) i Ptasią Grypą (HPA1)

UWAGA !!!

Zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) i Ptasią Grypą (HPA1) - apel i informacje dla hodowców trzody chlewnej i drobiu.

14 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) i Ptasią Grypą (HPA1)
Przejdź do - Komunikat prasowy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Komunikat prasowy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

    Komunikat prasowy ws. Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

    Zrekompensowanie ubytków we wpływach z tytułu udziałów w podatku dochodowym, zwiększenie wydatków z budżetu państwa na edukację i ochronę zdrowia oraz zabezpieczenie środków na pełne sfinansowanie realizacji zadań zleconych z zakresu administracji rządowej – to postulaty samorządów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów (ŚZGiP). Stanowiska w tej sprawie zostały przyjęte podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ŚZGiP, która odbyła się 06.12.2019 w Rudzie Śląskiej. 

12 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Komunikat prasowy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
Przejdź do - Informacja Powiatowego Lekarz Weterynarii w Kłobucku

Informacja Powiatowego Lekarz Weterynarii w Kłobucku

    Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kłobucku, w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną dotyczącą afrykańskiego pomoru świń (ASF) prosi wszystkich hodowców trzody chlewnej o zapoznanie się z zamieszczoną niżej ulotką.

26 listopada 2019
Czytaj więcej o: Informacja Powiatowego Lekarz Weterynarii w Kłobucku