Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Kwiaty Z okazji Święta Pracownika Służby Zdrowia wszystkim pielęgniarkom, lekarzom i pozostałym pracownikom służby zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Odpowiedzialność, wyrozumiałość i profesjonalne podejście do cierpiących, to nieodłączne wartości Waszej pracy.

Życzymy satysfakcji zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech na co dzień otacza Was życzliwość i serdeczność tych, których spotykacie na swojej drodze.

 

Wójt Gminy Opatów
wraz z pracownikami

7 kwietnia 2020

Informacja prasowa ws. stanowiska Zarządu Związku dot. przesunięcia terminu wyborów Prezydenta RP

Śląski Związek Gmin i Powiatów apeluje o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP. Samorządowcy są zgodni, że ich przeprowadzenie wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa, to wielkie ryzyko dla życia i zdrowia mieszkańców.

  • Sprzeciwiamy się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja w warunkach epidemii. Ich termin trzeba przesunąć. To powinna być decyzja ponad wszelkimi podziałami - mówi Piotr Kuczera, Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Prezydent Rybnika.

Samorządowcy podkreślają, że sprzeciw wobec wyborów wynika wyłącznie z troski o mieszkańców wspólnot lokalnych. Nie chcą go wpisywać w spór polityczny prowadzony na poziomie centralnym.

Pełna treść informacji prasowej ŚZGiP dot. wyborów w załączeniu poniżej.

 

1 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Informacja prasowa ws. stanowiska Zarządu Związku dot. przesunięcia terminu wyborów Prezydenta RP
Przejdź do - Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

W związku z epidemią SARS-CoV-2 rząd zapowiedział wprowadzenie nowych restrykcji i zakazów, które uważa za niezbędne w walce z koronawirusem. Zaostrzył zakaz wychodzenia z domu wprowadzony przed tygodniem oraz wprowadził bardzo wiele nowych ograniczeń do których należą:

  • Najważniejsze ograniczenie, to utrzymanie dystansu 2 metrów, jeśli ktoś w ogóle musi wychodzić, za wyjątkiem rodziców opiekujących się dziećmi.
1 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Informacja dot. Ośrodka Zdrowia w Opatowie

Na podstawie informacji ZOZ w Kłobucku, zawiadamiamy, że Ośrodek Zdrowia w Opatowie będzie czynny od dnia 1 kwietnia 2020r.

30 marca 2020

Zostań w domu!

Apel - Zostań w domu

30 marca 2020