Gmina Opatów

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2017

30 czerwca 2017

W dniu 25 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Waleńczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze gminy Opatów. W zawodach uczestniczyło 7 Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiając łącznie 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców, 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt, 2 Kobiece Drużyny Pożarnicze i 7 drużyn podstawowych.

Zespół sędziowski pod przewodnictwem kapitana Krzysztofa Chłąda zabezpieczyła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Zawody rozpoczęły MDP.
Dziewczęta reprezentowały OSP z Waleńczowa i Zwierzyńca Pierwszego startując wg regulaminu CTIF. Zwyciężyła MDP ze Zwierzyńca Pierwszego.
Chłopcy reprezentowali OSP z Opatowa, Waleńczowa, Złochowic i Zwierzyńca Pierwszego startując wg regulaminu CTIF. Rywalizacja drużyn młodzieżowych chłopców zakończyła się zwycięstwem MDP ze Zwierzyńca Pierwszego, drugie miejsce zajęła MDP z Waleńczowa, trzecie miejsce MDP z Opatowa a czwarte ze Złochowic.

Następnie do zawodów przystąpiły Kobiece Drużyny Pożarnicze ze Złochowic i ze Zwierzyńca Pierwszego. Zwyciężyła w tej kategorii KDP ze Zwierzyńca Pierwszego.

W rywalizacji drużyn podstawowych udział wzięły sekcje z OSP: Iwanowice Duże, Iwanowice Małe, Opatów, Waleńczów, Wilkowiecko, Złochowice i Zwierzyniec Pierwszy. Po pierwszej konkurencji tj. sztafecie I miejsce zajęła drużyna z Opatowa , II miejsce zajęła drużyna z Waleńczowa, III miejsce zajęły drużyny ze Złochowic i z Wilkowiecka. W drugiej konkurencji tj. ćwiczeniu bojowym zwyciężyła drużyna ze Złochowic, II miejsce zajęły drużyny ze Zwierzyńca Pierwszego i z Wilkowiecka, a III miejsce zajęła drużyna z Waleńczowa

Łączna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce - drużyna z OSP Złochowice  (110 pkt.)
II miejsce - drużyna z OSP Wilkowiecko  (111 pkt.)
III miejsce - drużyna z OSP Waleńczów  (112 pkt)
IV miejsce - drużyna z OSP Zwierzyniec Pierwszy  (115 pkt.)
V miejsce - drużyna z OSP Iwanowice Małe  (122 pkt.)
VI miejsce - drużyna z OSP Opatów
VII miejsce - drużyna z OSP Iwanowice Duże

Drużyny z OSP Opatów i Iwanowice Duże nie ukończyły ćwiczenia bojowego z przyczyn technicznych.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni a wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy pamiątkowe.

Na zakończenie wszystkich uczestników zawodów zaproszono na ciepły posiłek.