Powiat kłobucki w czerwonej strefie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 października 2020

Ikona InformacyjnaInformujemy wszystkich mieszkańców Gminy Opatów, iż 3 października 2020r Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę stref „żółtych” i „czerwonych”. Na tej liście w strefie czerwonej znalazł się powiat Kłobucki.

    Wynika to z faktu, że zgodnie z wytycznymi MZ, jeśli na danym terenie odnotowano powyżej 12 nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców, powiat zostaje objęty strefą czerwoną, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys. – strefą żółtą.

    Dla powiatu kłobuckiego przedstawia się to następująco: od 51 do 102 aktywnych przypadków pozytywnych – strefa żółta; powyżej 102 – strefa czarwona.

Co „czerwona strefa” oznacza dla mieszkańców powiatu kłobuckiego ?

    W czerwonej strefie zaostrzone zostały obostrzenia wprowadzone na terenach powiatów zaliczonych uprzednio do strefy żółtej , a mające na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zakazane zostało: organizowanie kongresów i targów, organizowanie wydarzeń kulturalnych, działalności wesołych miasteczek, parków rozrywki lub parków rekreacyjnych, siłowni, kin, rehabilitacji sanatoryjnej i poprawy kondycji fizycznej. Imprezy sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności.

    W restauracjach nadal obowiązuje limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe. W kościołach obowiązuje limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe oraz 150 osób na zewnątrz. Wprowadzono także ograniczenia w liczbie gości na uroczystościach rodzinnych, weselach czy pogrzebach. W czerwonych powiatach wejdzie na nie do 50 osób (nie wliczając obsługi).

Strefa czerwona wprowadza nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej.

    W związku z występującą tendencją wzrostową zakażeń – apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy o bezwzględne przestrzeganie zalecanych zasad sanitarnych i higienicznych oraz o zachowanie dystansu społecznego.

Zakres obostrzeń dla obszarów ze strefy żółtej i czerwonej poniżej.