Powiat kłobucki ponownie w żółtej strefie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 września 2020

Ikona informacyjnaInformujemy wszystkich mieszkańców Gminy Opatów, iż 24 września 2020r Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę stref „żółtych” i „czerwonych”. Na tej liście znalazł się ponownie powiat Kłobucki.

    Wynika to z faktu, że zgodnie z wytycznymi MZ, jeśli na danym terenie odnotowano powyżej 12 nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców, powiat zostaje objęty strefą czerwoną, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys. – strefą żółtą. Dla powiatu kłobuckiego przedstawia się to następująco: od 51 do 102 aktywnych przypadków pozytywnych – strefa żółta; powyżej 102 – strefa czarwona

Co „żółta strefa” oznacza dla mieszkańców powiatu kłobuckiego ?

W żółtej strefie wprowadzono szereg obostrzeń, które mają na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Na imprezach sportowych, kulturalnych i w kinach wejdzie tyle osób, ile wynosi 25 proc. miejsc na widowni. Jeśli impreza kulturalna odbywać się będzie na świeżym powietrzu, uczestniczyć w niej będzie mogło maksymalnie 100 osób.

Obostrzenia wprowadzono również w gastronomii. W restauracjach będzie obowiązywał limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Tak samo będzie w siłowniach. Wprowadzono także ograniczenia w liczbie gości na uroczystościach rodzinnych, weselach czy pogrzebach. W żółtych powiatach wejdzie na nie do 100 osób (nie wliczając obsługi).

W związku z występującą tendencją wzrostową zakażeń – apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy o bezwzględne przestrzeganie zalecanych zasad sanitarnych i higienicznych oraz o zachowanie dystansu społecznego.

Zakres obostrzeń dla obszarów ze strefy żółtej i czerwonej poniżej.