Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2019

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2019

W dniu 15 września 2019 r. o godz. 900 na boisku szkolnym  przy Szkole Podstawowej w Waleńczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze gminy Opatów. W zawodach uczestniczyło 6 Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiając łącznie 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców, 1 Młodzieżową Drużynę Pożarniczą dziewcząt, 2 Kobiece Drużyny Pożarnicze i 5 drużyn podstawowych.

Zespół sędziowski pod przewodnictwem kpt Paweł Jaśkiewicz zabezpieczyła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Zawody rozpoczęły MDP. Dziewczęta reprezentowały OSP ze Zwierzyńca Pierwszego, startując wg  regulaminu CTIF zwyciężyły z wynikiem – 1009 pkt.

Chłopcy reprezentowali OSP z Waleńczowa, Złochowic, Opatowa i Zwierzyńca Pierwszego startując wg  regulaminu CTIF. Rywalizacja drużyn młodzieżowych chłopców zakończyła się zwycięstwem MDP z Waleńczowa – 1034 pkt, drugie miejsce zajęła MDP ze Złochowic – 1022 pkt, trzecie miejsce MDP z Opatowa –  994 pkt, a czwarte miejsce MDP ze Zwierzyńca Pierwszego – 874 pkt.

Następnie do zawodów przystąpiły Kobiece Drużyny Pożarnicze ze Złochowic i ze Zwierzyńca Pierwszego. Zwyciężyła w tej kategorii KDP ze Złochowic – 131,91 pkt. Drugie miejsce zajęła KDP ze Zwierzyńca Pierwszego – 145,26 pkt.

W rywalizacji drużyn podstawowych udział wzięły sekcje z OSP:  Iwanowice Małe, Opatów, Waleńczów, Wilkowiecko i Zwierzyniec Pierwszy. Po pierwszej konkurencji tj. sztafecie I miejsce zajęła drużyna z Opatowa , II miejsce zajęła drużyna ze Zwierzyńca Pierwszego, III miejsce zajęła drużyna z Waleńczowa. W drugiej konkurencji tj. ćwiczeniu bojowym zwyciężyła drużyna z Waleńczowa, II miejsce zajęła drużyna z Iwanowic Małych, a III miejsce zajęła drużyna z Opatowa.

Łączna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce              - drużyna z OSP Waleńczów                       - 109,74
II miejsce             - drużyna z OSP Iwanowice Małe              - 113,62
III miejsce            - drużyna z OSP Opatów                             - 116,15
IV miejsce           - drużyna z OSP Zwierzyniec Pierwszy      - 120,42
V miejsce            -  drużyna z OSP Wilkowiecko                     - 130,40

Zwycięzcy zostali nagrodzeni a wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy pamiątkowe. Na zakończenie wszystkich uczestników zawodów zaproszono na ciepły posiłek.