Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2018

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 lipca 2018

W dniu 24 czerwca 2018 r. o godz. 900 na boisku szkolnym  przy Szkole Podstawowej w Waleńczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze gminy Opatów. W zawodach uczestniczyło 7 Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiając łącznie 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców, 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt, 2 Kobiece Drużyny Pożarnicze i 7 drużyn podstawowych.

Zespół sędziowski pod przewodnictwem asp Sebastiana Kałuża zabezpieczyła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Zawody rozpoczęły MDP.

Dziewczęta reprezentowały OSP z Waleńczowa i Zwierzyńca Pierwszego startując wg  regulaminu CTIF. Zwyciężyła MDP ze Zwierzyńca Pierwszego – 1005 pkt. Drugie miejsce zajęła MDP z Waleńczowa – 952 pkt.

Chłopcy reprezentowali OSP z Waleńczowa, Złochowic i  Zwierzyńca Pierwszego startując wg  regulaminu CTIF. Rywalizacja drużyn młodzieżowych chłopców zakończyła się zwycięstwem MDP z Waleńczowa – 1004 pkt, drugie miejsce zajęła MDP ze Złochowic – 983 pkt, trzecie miejsce MDP ze Zwierzyńca Pierwszego – 970 pkt.

Następnie do zawodów przystąpiły Kobiece Drużyny Pożarnicze ze Złochowic i ze Zwierzyńca Pierwszego. Zwyciężyła w tej kategorii KDP ze Zwierzyńca Pierwszego - 124 pkt. Drugie miejsce zajęła KDP ze Złochowic – 131 pkt.

W rywalizacji drużyn podstawowych udział wzięły sekcje z OSP:  Iwanowice Duże, Iwanowice Małe, Opatów, Waleńczów, Wilkowiecko, Złochowice i Zwierzyniec Pierwszy. Po pierwszej konkurencji tj. sztafecie I miejsce zajęła drużyna z Opatowa , II miejsce zajęła drużyna ze Złochowic, III miejsce zajęła drużyna z Waleńczowa. W drugiej konkurencji tj. ćwiczeniu bojowym zwyciężyła drużyna z Iwanowic Małych, II miejsce zajęły drużyny ze Zwierzyńca Pierwszego i z Waleńczowa, a III miejsce zajęła drużyna z Wilkowiecka.