Widowisko rekonstrukcyjno-historyczne z cyklu "A więc wojna! część V - O Wolną Polskę walczyliśmy wszędzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 września 2017

    Miesiąc wrzesień każdego roku kojarzony jest z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu – z wybuchem drugiej wojny światowej. Dla ukazania okrucieństwa  wojny i wielkiego tragizmu losów żołnierzy i ludności cywilnej w Opatowie na Górze Opatowskiej od roku 2013 organizujemy plenerowe widowisko rekonstrukcji historycznych pod nazwą: „A więc wojna…”. Widowisko z założenia ma swoje głębsze przesłanie – odtwarzane epizody z działań wojennych są prawdziwą lekcją żywej historii tak dla starszego, jak i młodego pokolenia.

    W tym roku motywem przewodnim jest walka, prowadzona na froncie zachodnim w latach 1944-1945, ukazująca różne drogi żołnierza polskiego prowadzące do wolnej Ojczyzny. Działania wojenne oddziałów generała Stanisława Maczka w Holandii są tego dobitnym przykładem.

    Zapraszamy na tegoroczne widowisko w dniu 9 września, które będzie  przebiegać pod hasłem: „A  więc wojna  część 5 – O wolną Polskę walczyliśmy wszędzie”. Mamy nadzieję, że widowisko dostarczy uczestnikom i widzom niezapomnianych wrażeń. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje przygotowane przez organizatora – Gminę Opatów.

Plakat - Rekonstrukcja historyczna

 

Zapowiedź widowiska w Studio TV NIEDZIELA
https://youtu.be/mdMN1m55ERE

 

 Mapa - dojazd do Góry Opatowskiej

Mapka z dojazdami